Ez a weboldal már nincs optimalizálva a(z) Mozilla 5.0 böngészőre.
A weboldal tartalmában vagy egyes funkcióinak működésében hibákat tapasztalhat.
A legjobb élményért kérjük használja az alábbi böngészők egyikét:
Már a rómaiak is fogyasztottak ahhoz hasonló ételt, amit ma pizzának hívunk. Ez anno egy lapos kenyértészta volt fűszerekkel, szósszal és sajttal. A pizza mai modern formája a 18. században Nápolyból indult, mikor a ‘kenyér’ fokhagymával, bazsalikommal, sajttal és paradicsommal készült.
A 19. században az olaszoknak köszönhetően Amerikában is megjelent. A második világháború után pedig az amerikaiak rákaptak. Évente kb. 4 millárd darab pizzát fogyasztanak a világon, a legtöbbet éttermekben, pizzériákban. Persze nemcsak étteremben lehet pizzához jutni, a különböző fagyasztott pizzák is nagy sikernek örvendenek.
Az eredeti pizza nem csak a leghíresebb, de töretlen népszerűsége is. Aki a vékony tésztát kedveli, a nápolyi pizzában nem fog csalódni. Extra omlós, könnyed és kemencében sült. A tészta általában kézzel kell készül, 35 centiméter széles és 3-4 milliméter magas. Összesen két variációja van:
Az eredeti nápolyi pizzától eltérően az amerikai pizza tésztája ropogós, de vastag és puha. A legkedveltebb a New York-i pizza.
Szerintünk, ha puha és ropogós, akkor a legjobb a pizza, mutatjuk a hozzávalókat és az elkészítést!
Akár a tradicionális nápolyi pizzát választjuk, akár az amerikait, akad még pár tipp a tarsolyunkban, amivel feldobhatjuk a receptjeinket.
Ahhoz azonban, hogy a gyerekeket is boldoggá tegyük, a pizzát elkészíthetjük mini formákban is. A folyamatot felgyorsíthatjuk előre elkészített pizzalappal, amit már csak ízesíteni és sütni kell.
Ha a glutén és laktóz problémát okoz, akkor sem dől össze a világ, hiszen a mandulaliszt és kókuszolaj felhasználásával is tökéletes pizzát lehet készíteni.
Egy kis francia életérzés elfér a pizzán is! Készítsünk francia pizzát tejföllel, szalonnával és egy kis hagymával megbolondítva.
Forrás: wikipedia.org