Ez a weboldal már nincs optimalizálva a(z) Mozilla 5.0 böngészőre.
A weboldal tartalmában vagy egyes funkcióinak működésében hibákat tapasztalhat.
A legjobb élményért kérjük használja az alábbi böngészők egyikét:
Az Európai Unió éves egy főre jutó húsfogyasztása átlagosan körülbelül 69 kilogramm és a legnépszerűbb a csirkehús, ennek az éves termelése sokkal gyorsabban növekszik, mint az egyéb típusú húsoknak. Főleg alacsony kalóriatartalma és jobb emészthetősége miatt kedvelt, de szív- és érrendszeri, idegrendszeri szempontból fontos ásványi anyagokat is tartalmaz. Ezenkívül számos telítetlen zsírsavat tartalmaz, és a sertéshústól eltérően csökkenti a koleszterinszintet, ezért ajánlott akár heti kétszer fogyasztani.
A csirke segít az immunrendszer erősítésében, a szívroham megelőzésében és normalizálja az anyagcserét.
A kisgyerekek már egy éves koruktól fogyaszthatnak csirkehúst, de ügyelni kell az elkészítésére és arra, hogy ne legyen túl fűszeres vagy sós. A legjobb, ha egy ízletes húslevessel vagy főtt csirkével próbálkozunk elsőre. A húst mindenképp vízben főzzük vagy pároljuk meg és vágjuk fel apró darabokra, így tálaljuk a kisbabánk számára.
Kutatások azt mutatják, hogy a férfiak akár 57% -kal több húst esznek, mint a nők, akik jobban kedvelik a salátákat és édes ételeket. Érdekesség, hogy a férfiak elmondásuk szerint azért fogyasztanak sok húst, mert úgy vélik, hogy a megfelelő húsfogyasztás nélkül folyamatosan éhesek lennének.
A nőknek viszont a férfiakkal ellentétben nem nagy, szaftos hússzeletekre van szükségük a tányérukon, sokkal inkább sovány, vékony csirke és pulykahúsra vágynak, amit akár bele lehet kockázni egy friss salátába is.
Ha a vasárnapi ebédből megmarad némi csirkehús, két módon használhatjuk fel igazán jól. Készíthetünk belőle levest, vagy akár meg is piríthatjuk.
A húsleves a legjobb természetes gyógymódok közé tartozik. Segít az allergia csillapításában, felmelegíti az egész testünket, kiváló a megfázásra, influenzára, hidratál, fontos kollagénnel, A, D és E vitaminnal látja el a testünket és eltávolítja a felhalmozódó méreganyagokat.
Ha a pirítás mellett döntünk, egy különösen finom, omlós húst kapunk. Sütés előtt a csirkét alaposan meg kell szárítani, hogy ne engedjen közben túl sok vizet. Ha a levesből már főtt húst pirítunk meg, akkor ez nem lesz probléma. Ehhez a gyorsan elkészíthető ételhez szinte bármilyen köret jól megy és az ízesítéséhez is csak a fantáziánk és a kamránk szabhat határokat. Ha kedveljük a klasszikus ízeket, adjunk hozzá például egy kis tejszínt és frissen őrölt borsot, zsenge spenótot.
Készíthetünk kisbabánknak is pirított csirkét, például egy répás-cukkinis pürével összemixelve.
Ha valami új receptet próbálnánk ki a klasszikus ízek helyett, akkor készíthetünk egy izgalmasabb csirkepaprikást hokkaido tökkel, amihez bátran használhatunk szinte bármilyen megmaradt csirkehúst.
Az egzotikus ízek kedvelőinek remek választás lehet a thai kesudiós csirkemell kókusztejjel, sütőtökkel és spenóttal.
Ha valami újdonságra vágyunk, próbáljuk ki a csirkemellet fahéjjal és friss fűszernövényekkel.
Forrás: farmersgirlkitchen.co.uk, theguardian.com