Ez a weboldal már nincs optimalizálva a(z) Mozilla 5.0 böngészőre.
A weboldal tartalmában vagy egyes funkcióinak működésében hibákat tapasztalhat.
A legjobb élményért kérjük használja az alábbi böngészők egyikét:
Kedves háziasszonyok, porolják le gyorsan kötényeiket, vegyék elő a konyhai mérleget, tálakat, mixert és minden sütéshez szükséges eszközt! Összegyűjtöttük a húsvéti bárányka, kelt kalácsok, tekercsek és sütemények legjobb receptjeit. A kevésbé gyakorlott cukrászokról sem feledkeztünk meg, és azokról sem, akik nem fogyaszthatnak lisztet és/vagy tejtermékeket. Egy szóval: ezek a sütemények mindenkinek ízleni fognak.
Ez az egyszerű nyuszika elsősorban a gyerekeknek szerez nagy örömet. Azok is fogyaszthatják, akiknek a hagyományos tojásos piskótatészta hasfájást okoz.
Hozzávalók:
225 g teljes kiőrlésű búzaliszt
150 g kristálycukor
250 ml víz
6 evőkanál olaj
2 teáskanál sütőpor
lekvár
Krém:
250 g krémsajt
2 kanál puha vaj
1 érett banán
1 kanál citromlé
a díszítéshez kókusz és színes drazsécukorka
Elkészítése:
A lisztet, cukrot, vizet, olajat és a sütőport sima tésztává keverjük és kerek sütőformába öntjük, melyet előzőleg kibéleltünk sütőpapírral. Ezután a krém hozzávalóit is simára keverjük. A kihűlt kerek piskótát félbevágjuk és az egyik feléből kivágjuk a nyuszi fejét és a farkát. A másik felét megkenjük lekvárral, krémmel és megszórjuk kókusszal. A színes drazséból kirakjuk a nyuszi szemeit és orrát, majd kemény papírból kivágjuk a nyuszi füleit.
Sütés:
175°C-on 30 percig sütjük. Ezután még 10 percig hagyjuk a formában hűlni, majd óvatosan kifordítjuk belőle.
Ebből a tojás nélkül készült tésztából most linzer helyett szaggassunk ki virágokat, szíveket vagy tojásokat. Istenien omlós!
Hozzávalók:
500 g sima liszt
250 g disznózsír vagy növényi zsír
100 ml fehér joghurt
100 g kristálycukor
1 csomag vaníliás cukor vagy vanilincukor
lekvár az összeragasztáshoz
porcukor vagy vaníliás cukor a megszóráshoz
Elkészítése:
A hozzávalókból készítsünk sima tésztát, majd kb. fél centiméter vastagságúra nyújtsuk ki. Szaggassuk ki a különféle alakzatokat, majd süssük meg. Ezután az egyes darabokat ragasszuk össze lekvárral és a tetejét szórjuk meg vaníliás cukorral.
Sütés:
150°C -on kb. 15 percig.
A kívül ropogós, belül puha, gluténmentes kókuszos habcsók akár két hétig is tárolható a hűtőszekrényben, feltéve, ha nincs szem előtt.
Hozzávalók:
300 g kristálycukor
150 g kókuszreszelék
3 tojásfehérje
3 evőkanál citromlé
Elkészítése:
A fehérjéket gőz felett kikeverjük a cukorral. Hozzáadjuk a citromlevet és a kókuszt, majd jól elkeverjük. Egy tepsit kibélelünk sütőpapírral és erre helyezzük kiskanállal a kókuszos masszátt, melyet legalább egy óra hosszat pihentetünk a levegőn, hogy száradjon. Ezután rózsaszínűre sütjük, s ha már könnyen levehető a sütőpapírról, akkor elkészült.
Sütés:
130°C-on 40 percig.
Ez a klasszikus sütemény nem hiányozhat a húsvéti ünnepi asztalról. Elkészítése talán kicsit időigényesebb, de a videó segítségével biztosan sikerülni fog. Kattintson ide és nézze meg!
Bizonyára nem csak a lisztérzékeny édesszájúaknak ízlik majd ez a habkönnyű, diós tészta a tojássárgából készült mázzal a tetején.
Hozzávalók:
6 tojás
350 g darált dió
200 g kristálycukor
250 g porcukor
1 teáskanál fajhéj
csipetnyi só
Elkészítése:
A fehérjéket kikeverjük, hozzáadjuk a kristálycukrot és kemény habbá verjük. Óvatosan belekeverjük a diót és a fahéjat, a masszát a sütőlemezre öntjük és megsütjük. A forró tésztára rákenjük a tojássárgájából készült mázat. Ezt úgy készítjük el, hogy a tojássárgákat a porcukorral sima állagú, szinte fehér krémmé keverjük. A süteményt hideg helyen hagyjuk megdermedni és ezután felszeleteljük.
Sütés:
180°C-on kb. 20-25 percig.
Ehhez a süteményhez nem lesz szükség cukorra, sem lisztre, de még a mérlegre sem.
Hozzávalók:
1 bögre darált dió
3 kanál juharszirup vagy méz
3 tojás
1 csomag túró
2 sárga banán
3 kanál kakaó
1 kanál juharszirup vagy méz
Elkészítése:
A fehérjékből kemény habot verünk, a sárgákat elkeverjük a dióval és a juharsziruppal, vagy a mézzel. Óvatosan hozzákeverjük a habot és a masszát megsütjük. A túróból, kakaóból, banánból és édesítőből kikeverjük a krémet, melyet a kihűlt tésztára kenünk. Ezután a hűtőbe tesszük dermedni, végül felszeleteljük.
Bármilyen kelt kalácsot szeretnénk készíteni, az alapja mindig az alaposan bedagasztott és megkelt tészta. Mi szinte mindegyiket ajánljuk – a mákosat, diósat, túrósat és a lekvárosat is. Nézze meg videónkat itt!
A mandulás-mákos torta annyira könnyű, hogy még fogyókúra esetében sem lesz lelkiismeretfurdalása, ha megeszik belőle néhány szeletet.
Hozzávalók:
250 g darált mák
200 g darált mandula
150 g porcukor
80-100 ml tej
6 tojás
Elkészítése:
A tojássárgákat és a cukrot habosra keverjük, hozzáadjuk a mákot, mandulát és a tejet. A fehérjékből kemény habot verünk és óvatosan hozzáadjuk a mákos-mandulás masszához. Tortaformában megsütjük. Díszíthetjük friss gyümölccsel, tejszínhabbal, vagy krémmel.
Sütés:
165°C-on kb. 55-60 percig.
A kuglóf is lehet csodás ünnepi sütemény, ha minőségi csokoládé és lédús narancs van benne. A kuglóf receptjét megtalálja itt.
A kelt, töltött tekercs a hagyományos kalácsok közül már évek óta a legkedveltebbek közé tartozik. Döntsünk ízlésünk szerint, hogy mivel töltjük meg.
Hozzávalók:
500 g rétesliszt
100 g kristálycukor
300 ml langyos tej
10 ml olaj
42 g élesztő
1 tojás a kalács megkenésére
Töltelék ízlés szerint – darált mák, darált dió, darált mogyoró, túró, kakaó, cukor, olvasztott vaj
Elkészítése:
Az élesztőt elmorzsoljuk a tej felében, hozzáadunk egy kiskanál cukrot és felfuttatjuk. Az átszitált lisztet egy tálban elkeverjük a maradék cukorral, hozzáöntjük a megkelt élesztős tejet, az olajat és eldolgozzuk a tésztát. Szükség szerint annyi tejet öntünk hozzá, hogy a tészta lágy legyen és addig dagasztjuk, amíg az el nem válik az edény falától. Ezután letakarjuk egy konyharuhával és fél óráig kelesztjük. Amikor megkelt a tészta, fél centiméter vastag téglalapokat nyújtunk ki belőle és megszórjuk az elkészített tetszőleges töltelékkel és cukorral. Olvasztott vajat csepegtetünk rá, de csak annyit, hogy a töltelék ne legyen nagyon száraz, de zsíros sem. A tésztát feltekerjük, ráhelyezzük a sütőlemezre és egy kis ideig még itt is kelni hagyjuk. Végül megkenjük a felvert tojással, megsütjük és amikor kihűlt, felszeleteljük.
Sütés:
Kb. 40 percig sütjük 200°C-on. Amikor megsült, megkenhetjük még egy kis olajjal, hogy fényesebb legyen.
Kevésbé elterjedt szokás krumplis tésztából süteményt sütni. Garantáljuk, hogyha egyszer kipróbálja ezt a receptet, máskor is szívesen visszatér hozzá.
Hozzávalók:
800 g burgonya
150 g félgrízes liszt
100 g porcukor
800 g alma
4 tojás
csipetnyi só
fahéj
Elkészítése:
Az almát megmossuk, meghámozzuk, lereszeljük egy tálba és megszórjuk fahéjjal. A héjában főtt krumplit meghámozzuk és finomra reszeljük. Hozzáadjuk a lisztet, két tojást, sót és összegyúrjuk. A tésztát 3 egyforma részre osztjuk. Az első cipót kinyújtjuk és sütőpapírral bélelt sütőlemezre helyezzük, villával megszurkáljuk. Az almáról leöntjük a levet és kissé kinyomkodjuk. Az alma felét a tésztára rakjuk, majd letakarjuk a másik darab kinyújtott tésztával, ezt is megszurkáljuk villával, majd ismét a reszelt alma következik. Végül betakarjuk a harmadik rész kinyújtott tésztával. A tetejét is megszurkáljuk villával és megsütjük. 20 perc múlva a sütemény tetejére öntjük a maradék 2 darab felvert tojást és készre sütjük.
Sütés:
180°C-on kb. 40 percig sütjük.
Még sokkal több sütemény és kalács receptjét tartogatjuk Önnek a Hello Tescón!