Ez a weboldal már nincs optimalizálva a(z) Mozilla 5.0 böngészőre.
A weboldal tartalmában vagy egyes funkcióinak működésében hibákat tapasztalhat.
A legjobb élményért kérjük használja az alábbi böngészők egyikét:
Házi burgonya gombóc
A sült libát nagyon feldobja, ha köretkét házi készítésű burgonya gombócokat választunk hozzá. Kedvet kapott hozzá, de nem tudja hogyan fogjon hozzá az elkészítéséhez? Segítünk! Főzze meg a burgonyákat, amíg puhák nem lesznek, majd hagyja őket kihűlni. Hámozza meg őket, majd reszelje le őket. Keverje össze a lereszelt burgonyát liszttel, egy csipet sóval és egy tojással egy tálban. Készítsen a masszából kis burgonya gombócokat és főzze őket 10 percig forrásban lévő sós vízben. Amikor elkészültek, szedjük ki őket a vízből egy villa segítségével és hagyjuk kihűlni őket.
A libák elkészítésének alapelvei:
- A liba elegendő zsírt tartalmaz, ami sütés közben kiolvad, így nem szükséges vajat vagy más zsiradékot használni hozzá.
- A legjobb minőségű liba farmgazdaságból származik, jól aránylik rajta a hús és a zsír.
- Fontos, hogy besózzuk a libát a sütés vagy főzés előtti délután, hogy a hús magába szívhassa a megfelelő mennyiségű sót.
- A libából kisült zsír a későbbiek során is jól felhasználható, kiváló sütéshez és főzéshez is. Jól tűri a hőt, így nem ég le túl gyorsan az olajjal ellentétben.
-A libák bőre alatt nem lehetnek zúzódások.
- A kisülő zsírjának szép sárgának és nem szürkének kell lennie.
Hogyan vágjuk fel helyesen a libát?
A liba felvágásánál először vágjuk le a liba combjait és szárnyait, majd ezt követően a libamelleket és a hátán lévő húst. Ha a liba töltött, először vágjuk le combokat és szárnyakat, majd szeleteljük fel töltelékkel együtt.
Libasütés különböző módokon
Az ízletes libasült nem csak párolt káposztával és burgonya gombócokkal finom. Kóstoljuk meg a libacombot sütőtökkel is, vagy készítsünk egy jó libamájat .
Ne dobjuk el a megmaradt káposztát
A káposzta szinte mindenhogy finom. Ha megmarad, készítsünk belőle friss tejfölös káposztasalátát vagy egy pirított lilakáposzta salátát.
Melegítsük elő a sütőt 180 - 200 fokra.
Mossuk meg az almákat, vágjuk félbe és hámozzuk meg őket.
Alaposan mossuk meg és tisztítsuk meg a libát, szórjuk meg sóval és hintsük meg köménymaggal.
Töltsük meg a megtisztított libát az almákkal. Érdemes a bőre egy részét szabadon hagyni, hogy a hústűvel könnyedén össze tudjuk fogni.
Helyezzük a töltött libát egy tepsibe, adjunk hozzá némi vizet és tegyük be az előmelegített sütőbe, majd csökkentsük a hőfokot 150 fokra. A fiatalabb libát elegendő 2-3 órán keresztül sütni, míg az idősebb példányokat 3-4 órán át is érdemes bent hagyni a sütőben.
A sütés ideje alatt érdemes többször lelocsolni a húst és kicsit megszurkálni a bőrét, hogy a zsírja könnyebben kifolyjon. Dörzsöljük be egy kis vörösboros, mézes keverékkel, hogy finom édes és ropogós legyen.
Amíg sül a libánk, kényelmesen elkészíthetjük a párolt káposztát hozzá.
Keverjünk el egy evőkanál lisztet egy kis vízben.
Tisztítsuk meg a káposztát és vágjuk apróra.
Kevés olajon dinszteljük meg a hagymát és adjuk hozzá a felaprított káposztát. Adjuk hozzá egy kis vizet, ha szükséges.
Amikor a káposzta megpuhul, adjuk hozzá az ecetet, a lisztes vizet és hagyjuk egy kicsit összepárolódni őket.
Amikor a káposzta elkészül, ízesítsük további cukorral és ecettel ízlés szerint. A legjobb, ha végeredményként egy kicsit édes, mégis savanyú lesz.
Tálaljuk a sült libát házi burgonya gombócokkal.