Ez a weboldal már nincs optimalizálva a(z) Mozilla 5.0 böngészőre.
A weboldal tartalmában vagy egyes funkcióinak működésében hibákat tapasztalhat.
A legjobb élményért kérjük használja az alábbi böngészők egyikét:
Könnyed és puha, akár egy felhő. A Pavlova-tortát először egy orosz balerina, Anna Pavlova kóstolhatta meg. Az ő csodálatos selymes fehér ruhája ihlette ezt az ínycsiklandó, egyedi külsejű süteményt.
Kedveli a különleges tortákat? Akkor ezt az áfonyás-meggyes máktortát is imádni fogja a Pavlova mellett. Ez a recept rendkívül egyszerű és nem kell sokat bajlódni a dekorálással sem.
A kezdő háziasszonyok számára is van egy egyszerűbb recept a tarsolyunkban: a szőlős sajttortánkat még sütni sem kell. Finom ízének és kellemes külsejének köszönhetően minden alkalomra tökéletes választás, akár karácsonyra is.
Hogyan készítsünk tökéletes tojáshabot? Használjunk egy tojásfehérjéhez 50 g porcukrot. Mindegy, hogy kisebb vagy nagyobb tortát készítünk, fontos, hogy tartsuk ezt az arányt. Ha megpróbálunk változtatni a recepten és kevesebb cukrot használunk, nem lesz elég kemény a tojáshabunk, ami el fogja rontani a tortánk textúráját.
A mascarponés Pavlova-torta sikerének titka a jól felvert cukros tojáshab. Fontos, hogy használjunk robotgépet, mert kézzel legalább fél óra kell hozzá, hogy elérjük a kívánt állagot. Egy másik fontos tudnivaló, hogy ennek a tortának a kulcsa nem a sütésben, sokkal inkább a habcsók szárításában rejlik, ezért kell 120 fokon sütnünk. Ha emeljük a hőfokot, akkor a cukor meg fog barnulni.
TIPP: Ha van rá lehetőségünk, süssük meg a habcsókot 2-3 nappal a felszolgálás előtt és a feltéteket pedig néhány órával tálalás előtt helyezzük rá.
Vigyázzunk a tárolásnál és tálalásnál, mert nagyon törékeny. A friss gyümölcsök helyett használhatunk akár erdei gyümölcsökből készült szószt is egy kis cukorral vagy mézzel megízesítve.
Ebben az esetben először a szósszal kenjük meg a habcsók alapot és erre tegyük a habot.
Válasszuk szét a tojásfehérjéket a sárgájuktól és tegyük őket egy keverőtálba.
Verjük fel a tojásfehérjét, majd adjuk hozzá a cukrot és folytassuk a keverést. A tojásfehérje akkor lesz kész, ha nem esik már össze és szép fehéresen, fényesen csillog.
Adjuk hozzá a felvert tojásfehérjéhez a kukoricakeményítőt és citromlét, majd finoman keverjük össze őket.
Vegyünk elő egy ceruzát és egy nagy tányért. A tányért helyezzük rá egy sütőpapírra és rajzoljuk körül a ceruzával (nagyjából 25 cm széles kört kapunk), majd vegyük el a tányért és helyezzünk egy kis desszertes tányért a kör közepére és ezt is rajzoljuk körbe (így egy kb. 5 cm széles belső kört kapunk).
Terítsük szét a habcsókunk tésztáját a nagy körben, a középső kört kihagyva, így süteményünk úgy néz majd ki, akár egy szép adventi koszorú.
Melegítsük elő a sütőt 200 fokra és készítsünk elő egy tepsit, amibe beletehetjük a sütőpapírra helyezett süteményünket.
Süssük 2 órán keresztül 120 fokon, majd kapcsoljuk ki a sütőt és hagyjuk a Pavlova-tortánkat teljesen kihűlni a sütőben (legalább 3 órán át).
Eközben készítsük el a krémet. Keverjük össze a mascarponét a tejszínnel, édesítsük, majd tegyük félre.
Amikor a habcsók kihűlt, finoman kenjük rá a krémet, díszítsük különféle bogyós gyümölcsökkel (málnával, eperrel, áfonyával, ribizlivel) és friss mentával. Használjunk kis zöld gallyakat is dekorációként a karácsonyi hangulat megteremtéséhez.
Helyezzük a kész Pavlova-tortánkat a hűtőbe és hagyjuk puhulni nagyjából 5 órán át. Ezt követően könnyedén felvághatjuk és tálalhatjuk majd.
Tálaljuk a Pavlovát mascarponéval, mint adventi koszorút karácsony estéjén.