Ez a weboldal már nincs optimalizálva a(z) Mozilla 5.0 böngészőre.
A weboldal tartalmában vagy egyes funkcióinak működésében hibákat tapasztalhat.
A legjobb élményért kérjük használja az alábbi böngészők egyikét:
A szerepjátékokban sokszor játékok kapnak jelképes jelentést, és rendszerint szívesen játszik magában. Három és négy éves kora között azonban fejlődik a képzelőereje, nyitottabbá válik, ami a képzelőerő játékainak a kezdetét jelenti. A gyermek játékai ebben a szakaszban bonyolultabbak lesznek, és elkezd másokat is bevonni „játsszuk azt” játékaiba, mindegyik gyermekre szerepet oszt, történeteket és végkimenetelt gondol ki.
Ezen kívül, elkezdi új módon használni az ismerős tárgyakat, például egy kartondoboz lesz az autó, a hajó vagy a ház. Ez a fajta képzeleti játék mutatja, hogy gyermeke most érti, hogy ő és a barátai viselkedése forgatókönyveket követ, amelyek aszerint alakíthatók, hogy éppen milyen játékot játszanak. A gyermekeknek akár a kétharmada a korai gyermekkor valamely pontján képzeletbeli barátot kreál magának – ez nagyon is jó!
A képzeletjáték több mint jó szórakozás, egyéb készségek kialakulását is előmozdítja:
Az élénk képzeletnek is lehetnek árnyoldalai! Ez alatt az időszak alatt gyermekének elkezdhetnek rémálmai lenni, illetve meggyőződésévé válhat, hogy egy szörny él az ágy alatt vagy a szekrényben. Sok kép és gondolat van a fejében, és nem tudja mindegyiket kezelni.
Azt is észreveheti, hogy ebben az életkorban nő a füllentések mennyisége – a cél általában nem az Ön szándékos félrevezetése, hanem a vágyálmok és a fantázia eredménye. Fontos, hogy segítse gyermekét, hogy megértse a különbséget az elképzelt és a valós dolgok, valamint az igazság és a hazugság között, úgy hogy elkezdje kezelni a képzelőerejét.
A képzelet olyan, mint egy izom – ahhoz, hogy fejlődjön, használni kell. Íme 5 tipp a gyermek bátorítására: